V bance bylo ve chvíli přepadení sedm zákazníků a dva pracovníci banky.

„Pachatel zadržoval devět rukojmí, před příjezdem zásahové jednotky jedno propustil. Všechna rukojmí jsou v pořádku. Na místě je policejní vyjednávač,“ uvedla po čtvrté hodině odpolední mluvčí Policie ČR Monika Schindlová. Podle dalších informací muž nechtěl nikomu ublížit.

Ozbrojený muž přepadl banku v PříbramiZdroj: Deník/Šárka Spáčilová

Zdánlivě se nic nedělo až do sedmnácté hodiny, kdy však byla situace náhle a rychle vyřešena. „Několik minut po sedmnácté hodině do budovy vnikl Útvar rychlého nasazení a pachatele zneškodnil. Všichni rukojmí jsou v pořádku, ke zdravotnímu stavu pachatele nemám informace. Jeho avizovaný věk a totožnost nyní policie ověřuje,“ uvedla mluvčí Schindlová po osvobození rukojmích.

Jak později potvrdila, motivem přepadení byla podle zadrženého touha se zviditelnit přes média a podat blíže neurčené trestní oznámení. Jeho totožnost byla ověřena. Informaci, že muž měl svůj útok předem avizovat na sociálních sítích, tisková mluvčí policie nepotvrdila s tím, že k tomu nemá podklady.

Policie uzavřela centrum 

Po oznámení policie uzavřela náměstí včetně přilehlých ulic. Uzavřena byla také rušná Pražská ulice. Policisté natahovali pásky v průchodech a obcházeli obchody, kde upozorňovali přítomné na uzavření ulice, na možné ohrožení ze strany pachatele a doporučovali jim odebrat se domů a obchodníkům uzamknout dveře.

Doprava byla z okolních ulic odkláněna, autobusy PID a MHD na zastávky do Jiráskových sadů jezdily kolem Oblastní nemocnice Příbram. Na křižovatkách stály policejní vozy a na několika místech také policisté ozbrojení dlouhými palnými zbraněmi. Nad oblastí kroužil vrtulník. Přítomna byla zásahová jednotka, vozy záchranářů a Hasičského záchranného sboru.

Celou situaci od zátarasů a policejních pásek sledovaly desítky lidí.

Přepadení banky v Příbrami.Zdroj: Deník / Šárka Spáčilová

Ilustrační foto.
Sotva chřipka dorazila, už zabíjela

Ilustrační foto.
V prosinci bylo na okrese sraženo již devět chodců