„Neznámý pachatel při slovní potyčce udeřil pěstí do obličeje šestapadesátiletého muže. Ten v důsledku úderu utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a léčení,“ uvedl, co se tehdy odehrálo, i jaké byly důsledky.

V souvislosti s touto událostí policisté z Jílového u Prahy hledají muže, jehož výskyt na místě činu zachycuje kamerový záznam. Chalupa o něm hovoří jako o „důležitém svědkovi“. Hledaným je podle jeho slov muž střední postavy, s krátkými tmavými vlasy a v tmavém oblečení, který měl obličej zakrytý rouškou.

„Na sobě měl tmavou mikinu s bílým nápisem Adidas, tmavé kalhoty a u sebe měl příruční tašku přes rameno. V uších měl náušnice typu tunel,“ upřesnil Chalupa. Připomněl dále, že některé poznatky naznačují, že dotyčný mohl přijet dodávkou (možná značky Volkswagen nebo Ford Transit) s připojeným vozíkem naloženým dřívím.

Policisté zveřejnili fotografie z kamerových záběrů a doufají, že se ozve někdo, kdo muže poznává. Zjištění jeho totožnosti Chalupa označil za velmi důležité. „Jeho výpověď může objasnit důležité okolnosti celého případu.

Rovněž se mohou ozvat i případní další svědci, kteří se v inkriminované době pohybovali v místě události – či byli přímo svědky incidentu,“ připomněl. S tím, že jakékoli informace k případu mohou případní svědci sdělit policistům osobně na služebně v Jílovém u Prahy, spojit se s nimi na telefonním čísle 974 867 120 – ale i prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání 158.