Nehodu vyšetřuje policie.Neštěstí se stalo v PříbramiIV na Stalingradu. "Zaměstnanci technických služebvysypávali popelnice. Najednou se vyřítila fabie a zezadudopopelářského vozu narazila," řeklapolicejní mluvčí Lenka Pavlová.Těžce zraněného čtyřiapadesátiletého muže operovali lékaři vpříbramské nemocnici."Pacient je po operaci. Je ve stabilizovaném stavu a je v této chvíli hospitalizován na ARO," uvedla mluvčí příbramské nemocnice Monika Boušková. "Vůz technických služeb byl řádně osvětlený. Nehoda se stala na rovném přímém úseku. Automobil Škoda Fabia řídil devětadvacetiletý muž. Bylo zjištěno, že jeho auto nemělo zaplacené povinné pojištění a vůz byl bez platného technického průkazu," doplnila policistka LenkaPavlová.

"Je naprosto nepochopitelné, že se něco takového může stát na rovné silnici, kde je výborná viditelnost, že někdo přehlédne osvětlený a blikající vůz oranžové barvy, že dokáže někdo s autem najet na nic netušící posádku," reagoval ředitel Technických služeb města Příbrami Ladislav Michvocík. Muž zraněný při nehodě patřípodle něj mezi výborné,bezproblémové zaměstnance,ve firměpracuje osm let."Něco takového za posledních třináct let nepamatuji," dodal Ladislav Michvocík. Fakt, žei při této práci hrozí často velké nebezpečí podtrhuje i další dnešní případ. Závozníka technických služeb pokousal podle ředitele Michvocíka při vyvážení odpadků pes. Má zraněnou ruku.

Zaujalo vás téma článku? Vinou řidiče auta přišel pracovník o nohu, a to je nezvratný fakt. Jak vysoké by mělo být odškodnění? Kolik by měl viník nehody zraněnému zaplatit? Hlasujte v anketě vpravo u článku. Děkujeme i za názory vyjádřené v diskuzi pod článkem. Redakce