Následně odmítl opakovanou dechovou zkoušku i lékařské vyšetření s odběrem krve. Navíc byl hrubý na všechny kolem. Mluvčí policie Prahy-venkov Štěpánka Zatloukalová sice totožnost řidiče nepotvrdila – potvrdila ovšem, že hlídka skutečně byla při silniční kontrole slovně napadána. „Asi nejmírnější vyjádření bylo, aby šli do háje,“ konstatovala Zatloukalová. Landovský musel auto na místě uzamknout – a protože se jednalo o odlehlé místo, domů ho dovezla hlídka městských strážníků.
Nyní však vyšlo najevo, že záležitosti kolem alkoholu za volantem nejsou jediným prohřeškem, z něhož se známý herec bude zpovídat. Podle informací Deníku na místě nepředložil řidičský průkaz. Zato když ukazoval doklady od vozidla, policisté zjistili, že vlastní dvě stejná osvědčení o technickém průkazu.

Společně s Landovským zastavili policisté další dva řidiče – přičemž se ukázalo, že ti měli upito ještě víc. „Jeden nadýchal 0,66 promile a druhý 0,75 promile. Tento se podrobil i opakované zkoušce, která ukázala hodnotu ještě vyšší – a to 0,81 promile alkoholu v dechu,“ konstatovala Zatloukalová.

Z jejích slov dále vyplynulo, že zátah, v jehož síti uvízl známý herec, nebyl zacílen speciálně na komunikaci ze Stříbrné Lhoty. Silnic, po kterých se řidiči vracejí z restaurací, vytypovali policisté víc. Přímo v Mníšku pod Brdy byla přistižena 23letá řidička Mazdy 323. „Nadýchala 0,65 promile alkoholu. Odběr krve odmítla a další jízda jí byla zakázána. Řidičský průkaz jí byl zadržen,“ připomněla Zatloukalová. Přímo v centru Mníšku také policisté museli zasáhnout před restaurací, kde došlo k potyčce mezi asi deseti mladými hosty. Volali dokonce záchrannou službu, aby ošetřila poraněné účastníky konfliktu.

Dopravní kontroly se ale neomezily pouze na Mníšek a nejbližší okolí. Šlo o vyvrcholení dlouhodobější série dopravně bezpečnostních akcí, přičemž tentokrát se do kontrol zapojilo více než dvacet dopravních policistů Prahy-venkov/Západ a Prahy-venkov/Jih. Největší hříšníci byli přistiženi ve Velkých Popovicích. Jednatřicetiletý řidič Škody Forman tam nadýchal 1,67 promile, další řidič se dokonce snažil hlídce ujet. Když ho zakrátko zastavila další hlídka, ukázalo se, že měl důvod k obavám. „Sice alkohol před jízdou nepožil, ale jezdil bez řidičského oprávnění. Řidičský průkaz mu byl odebrán za opakované přestupky v dopravě. Dobrovolně s policisty odjel na obvodní oddělení Kamenice k provedení dalších úkonů,“ konstatovala Zatloukalová.

Kontroly v okolí Prahy přitom nekončí. „Policisté se budou i nadále intenzivně zaměřovat na dodržování pravidel silničního provozu – a také právě na motoristy, kteří svá vozidla řídí po předchozím požití alkoholických nápojů,“ varuje policejní mluvčí. „Je to jedna z forem, jak z komunikací vyloučit co největší počet nezodpovědných řidičů. Ti velmi často ohrožují nejen sebe, ale zejména všechny ostatní účastníky silničního provozu, kteří se pak často stávají oběťmi dopravních nehod s těžkými následky.“