Dějištěm incidentu bylo parkoviště před Snack barem u plaveckého stadionu, kde se okolo půl jedné v noci dožadoval Jakub Řezníček odvozu autem do jiného klubu. Řidič ale odmítal a po nějaké chvíli přešel doposud poklidný rozhovor v potyčku, když se ze zadního sedadla ozval Jiří Kreps. Ten už prý nemohl přemlouvání vydržet a řekl obviněnému, ať vypadne. Podle Řezníčka to byl právě Kreps, kdo rvačku vyvolal, druhá strana oproti tomu tvrdí že první ránu pěstí zasadil obžalovaný. Bitku, do které se zapojili i Krepsovi kamarádi, měl podle obžaloby ukončit Jakub Řezníček tím, že kopl poškozeného do obličeje a zlomil mu tak dolní čelist.

„Obžalovaný čelí obvinění z ublížení na zdraví a výtržnictví. V takovém případě mu hrozí až osm let vězení. Soud se konal až nyní, protože jsme čekali na zdravotní posudek od znalce,“ uvedla státní zástupkyně Olga Beranová.
Fotbalista Řezníček se hájí tím, že jednal v sebeobraně. Oba hlavní aktéři byli opilí a vesměs se ve svých výpovědích spolu se svědky na řadě detailů neshodnou.

Zbitý Jiří Kreps skončil po události na parkovišti na jednotce intenzivní péče s otřesem mozku, zhmožděninami a zlomeninou zápěstí a dolní čelisti. Po obžalovaném nyní požaduje bolestné, zdravotní výdaje a náhradu ušlé mzdy ve výši 85 tisíc korun. K tomu se připojila i VZP s 23 tisíci korun na pokrytí léčebných výloh.

„Požadované peníze nejsem ochoten zaplatit, protože jsem v tom nevinně. Nevhodné chování bylo na obou stranách,“ vypověděl obžalovaný při výslechu.

Předsedkyně soudu Helena Kuthanová odročila jednání na začátek července kvůli doplnění dokazování a vyslechnutí dalších svědků včetně autora znaleckého posudku.