Oba muži vinu odmítají; Tauchen pouze přiznal, že si u něj Kočovský schoval igelitovou tašku s nářadím, červenou látkou ve sklenici a s rozbuškami. O těch prý věděl - Kočovský mu prý kladl na srdce, že je má uložit odděleně, „aby to nebouchlo“.

Státní zástupce Zdeněk Slepička ale trvá na svém. Zlodějskou dvojici podle jeho slov jasně usvědčují stopy zajištěné u vyloupených kas - mimo jiné i vzorky DNA. A také výbušný materiál používaný k otevírání pokladen, který u nich komando policejní zásahové jednotky našlo při zadržení. Dopadeni byli v lednu na pražských Vinohradech. Při akci s krycím názvem Katr spadla klec ve chvíli, kdy se zřejmě chystali oslavit malé kulatiny - podle všeho totiž mířili autem na jubilejní desátou akci.

„Vloupali se do devíti objektů na různých místech republiky,“ shrnul žalobce Slepička explozivní řádění při nočních výpravách pachatelů, kteří se specializovali především na překonání nedobytných pokladen ve větších zemědělských firmách. Mezi jejich cíli nechyběly ani Milín na Příbramsku, Nevyklov na Benešovsku, Rpety na Berounsku či obec Luštěnice na Mladoboleslavsku.

Taktika lupičů byla ve všech případech totožná. Násilím překonali vstupní dveře, do zámku trezoru natlačili místo klíče plastickou trhavinu a odpálili ji. Ve většině případů dvířka povolila – a cesta k penězům byla volná. Výjimkou se stala zpackaná akce ve městě Kasejovice na Plzeňsku, kde do bankomatu skrývajícího téměř milion korun neotevřela pachatelům cestu ani třaskavina. (zuk, zw, hol)