Státní zástupkyně Jana Jahodová kladla úředníkům za vinu, že vědomě umožnili nevymáhání nájemného a proplácení faktur s nadhodnocenými částkami při rekonstrukci kulturního domu v letech 1998 až 2002. Celá čtveřice úředníků svým jednáním podle ní způsobila městu škodu za více než 51 miliónů korun.

Případ se táhne už pátým rokem. Okresní soud v Příbrami úředníky nejprve zprostil obžaloby, po odvolání státního zástupce ke krajskému soudu byl případ ale vrácen do Příbrami k doplnění dokazovaní. I napodruhé soudce Jaroslav Špička neshledal obžalované vinnými. Státní zástupkyně Jana Jahodová se ale odvolala znovu ke Krajskému soudu v Praze, který čtveřici úředníků všech obvinění zbavil.

Státní zástupkyně Jana Jahodová však s výrokem soudu nesouhlasí a uvedla, že bude proti rozsudku podávat dovolání k Nejvyššímu soudu. „Jsem přesvědčená o tom, že obžalovaní se dopustili protiprávního jednání a měli by být podle toho potrestáni. Myslím, že spravedlnost zůstala opět slepá a s tím já se nechci smířit,“ řekla Jana Jahodová.