„Při domovní prohlídce u něj bylo nalezeno 21 sáčků s touto drogou o celkové hmotnosti osm gramů a několik desítek tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Muž si vyslechl obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami
a s jedy. Hrozí mu až pět let ve vězení.

V odhalování drogového zločinu příbramská kriminálka zabodovala už v únoru. Vyhmátla další výrobnu pervitinu. V ní našli kriminalisté kromě čtvrt milionu korun a věcí na výrobu drog i nelegálně drženou zbraň.

V březnu pak policie překazila špinavý obchod dvojici mužů, kteří na Příbramsku kšeftovali s pervitinem a efedrinem. Drogy dokonce i rozdávali.

Další povedené mužské duo putovalo do policejní cely na začátku října. Prodeji a výrobě drogy se věnovali minimálně od ledna. Za mřížemi si mohou posedět až deset let.

Pervitin se v Příbrami vyskytuje stále častěji i za volantem. I když přístroj na přítomnost alkoholu ukáže negativní výsledek, policisty zpravidla varuje šoférovo zvláštní chování. Podobně jako tomu bylo před nedávnem u třiadvacetiletého mladíka za volantem octavie, když měl namířeno od Kovohutí do Obecnické ulice. „Řidič se nakonec přiznal, že si dal dávku pervitinu před třemi dny,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.