V poslední době zastavili policisté na okrese kolem 130 motoristů pod vlivem drog. Dříve šlo spíše o pervitin a marihuanu, ale začaly se množit případy ovlivnění kokainem.

„Policistům se následně podařilo zjistit osobu, která byla na Příbramsku zřejmě největším dealerem této látky. Koncem minulého týdne ho zadrželi přímo při předávce drogy,“ potvrdila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zatím muži prokázali prodej asi 200 gramů kokainu. „Při prohlídkách kriminalisté nalezli přes 20 gramů bílé krystalické látky, dále finanční hotovost, digitální váhu a nepoužité sáčky – takzvané gramáčky. Věci měl uschované ve vozidle a v garáži. Muž je nyní stíhán vazebně,“ doplnila mluvčí.

I na jeho bratra si policie posvítila. Minimálně od roku 2017 pěstoval v rodinném domě cannabis. Při domovní prohlídce policisté našli 48 květináčů s touto rostlinou a další pomůcky. Muž ale přišel s výmluvou, že je jen zahrádkář.

„Dotyčný tvrdil, že pěstování mu je koníčkem a rostlina se mu vzhledově velmi líbí,“ potvrdila Monika Schindlová s tím, že kriminalisté muži navíc prokázali i distribuci pervitinu.

Sourozencům hrozí za zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až 10 let vězení.