„Tvrdila, že je z nemocnice a má pro ni překvapení, a to příplatek ve výši 1000 korun na nemohoucnost. Následně šla s ženou do jejího obydlí, kde vyndala bankovku v nominální hodnotě dvou tisíc korun a zbytek chtěla vrátit. Poté, co zahlédla, kam žena šla pro peníze, využila její nepozornosti a odcizila jí několik desítek tisíc korun," popsala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podvodnice byla podle popisu asi 165 centimetrů vysoká, silnější postavy a měla černé vlasy. Na hlavě měla bílou kšiltovou čepici, na sobě tmavé oblečení a velké tmavé brýle. Podle jedné svědkyně je možné, že přes sebe měla přehozený pléd.

„Policie varuje všechny občany, aby byli opatrní a nikdy neotvírali dveře neznámým lidem, jedině když se jim důvěryhodně prokáží. Přijde-li opravář nebo pracovník jiných služeb, měl by předložit služební průkaz, nebo ještě lepší je zavolat na úřad nebo instituci, kde má dotyčný člověk pracovat. V případě jakýchkoli pochybností trvat na tom, že o nabízenou službu nemáme zájem," upozorňuje policejní mluvčí. Podvodníci jsou schopni využít různé záminky a lsti, aby se dostali k penězům. Snaží se vloudit do bytu, a pokud nevylákají peníze přímo od důvěřivých seniorů, obydlí prohledají a hotovost odcizí. Za cíl si vybírají ty, které považují za nejsnadnější oběť.

„Pokud nás někdo oslovuje jménem, ještě to neznamená, že nás zná, mohl si to přečíst na schránce. Vloudí se do bytu například za účelem odečtu plynu nebo elektřiny, dělají ze sebe poštovní doručovatele. Vydávají se také za zástupce různých firem, kteří chtějí zlepšit životní úroveň důchodců, nabízejí slevy na léky, výměnu žaluzií nebo oken, roznášejí sociální dávky, různé přeplatky či výhry, tvrdí, že donesou jídlo, že mají zájem o nemovitost v obci nebo vykupují staré železo či starožitnosti," popsala další výmluvy podvodníků, jak se vetřít do domu mluvčí.