Krádež Škody Octavia z firemního areálu přišel pracovník této společnosti v pátek policistům oznámit přímo na obvodní oddělení. Ve stejný den před půl desátou večer si policejní hlídka všimla ukradeného auta v Milínské ulici. Snaha o jeho zastavení však nikam nevedla. „Muž sedící za volantem, vědom si, že řídí vůz, který mu nepatří, reagoval na pokyn k zastavení zcela odlišně. Sešlápl plyn a snažil se hlídce ujet přes obec Dubno a Skalku, kde na kruhovém objezdu odbočil na nájezd na D4,“ přiblížila Suchánková počátek divoké jízdy.

| Video: Youtube

Řidiče zde nestavila ani nehoda, kdy s autem „přeskočil“ travnatý ostrůvek a vjel do protisměru. Po dálnici se hnal směrem na Prahu, načež sjel u Mníšku pod Brdy a pokračoval na Řevnice. „Jenom shodou náhod nedošlo k žádné kolizi – muž totiž vjel do křižovatky minimálně dvousetkilometrovou rychlostí – a navíc nerespektoval dopravní značku Stop. Takto vysokou rychlostí ostatně ujížděl před policisty po celou dobu pronásledování; svou agresivní a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní řidiče, ale i autobus, který jen těsně minul,“ přiblížila Suchánková počínání uprchlíka. Přičemž už záhy mělo vyjít najevo, že za volantem sedí dvaatřicetiletý muž.

Dotyčný totiž poznal, že šanci ujet policistům nemá – a závodění vzdal. Ani poté, co v Řevnicích zastavil, se mu však vystupovat z auta nechtělo. Došlo tedy k použití donucovacích prostředků. Následně měl předložit řidičský průkaz – to ale bylo hotovo hned: oprávnění nevlastní. Dechové zkoušce se podrobil s negativním výsledkem, ale test na drogy skončil dřív, než mohl začít: absolvovat ho dotyčný odmítl.

Nyní je podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci. „Trestní zákoník vymezuje za tento protiprávní čin trest odnětí svobody až na dva roky nebo zákaz činnosti,“ uvedla Suchánková.