Podrobnosti ohledně zatýkání a prohlídek popsala policejní mluvčí Monika Schindlová: „První pastička sklapla 16. června, kdy jel 23letý cizinec nakoupit drogy do jiného kraje, při zpáteční cestě jej strážci zákona zadrželi. Nalezli u něj 20 gramů pervitinu. Při domovní prohlídce se pak nestačili divit, ve svém obydlí měl muž nelegálně drženou zbraň a větší množství vojenských výbušnin. Následoval zátah na dalšího z dealerů. Šlo o 22letého muže, ten měl u sebe 13 gramů drogy a doma značné množství kradených věcí, které přijal jako platidlo za psychotropní látky. Během dalších dnů bylo postupně zadrženo ještě pět osob ve věku 28 - 58 let z Příbrami a z Březnicka."

Podle policie se jednalo o rozsáhlou dealerskou síť několika dobře spolupracujících pachatelů, kteří do Příbrami dva roky dováželi a následně tu prodávali pervitin. Zdokumentován je prodej neskutečného množství, šlo o dva kilogramy!

„To lze rozdělit přibližně na 20 tisíc dávek a zpeněžit za tři miliony korun. Zadržením pachatelů tak kriminalisté přerušili téměř dva roky fungující tranzit pervitinu do Příbrami. Za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí dvěma z nich dva až deset let ve vězení a ostatním jeden až pět let vězení," dodala policejní mluvčí.