Vykázaný muž poničil služební auto

V neděli 23. srpna ve večerních hodinách zasahovali policisté v jednom bytě v Příbrami. Mělo zde docházet k fyzickému napadení mezi druhem a osmadvacetiletou družkou. Jak se ukázalo, 36letý muž ubližoval své přítelkyni opakovaně a jeho jednání naplňovalo znaky domácího násilí, proto byl z obydlí vykázán. Následně násilník vyšel ven a zde se svým známým poškodil policejní vozidlo. Kopanci a údery způsobil na služebním autě škodu za 15 tisíc korun. Oba muži byli značně podnapilí. Nyní jsou v policejní cele a jsou podezřelí z poškození cizí věci, výtržnictví a jeden z nich také z trestného činu vyhrožování zabitím a násilí proti veřejné osobě a další. Kvůli tomu byl podán návrh na vzetí do vazby.

Pěstoval ve skleníku marihuanu

Nedávno odhalili kriminalisté pěstírnu marihuany nedaleko Příbrami, kdy dva muži měli venku šest políček se 195 rostlinami konopí. Nyní objevili policisté v jedné obci na Příbramsku další, ale mnohem menší pěstírnu. Třicetiletý muž pěstoval ve skleníku na zahradě chaty také marihuanu, měl zde zasazeno 13 rostlinek. Nyní mu za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou a psychotropní látku hrozí až šest měsíců odnětí svobody.

Vykradený stánek s občerstvením

V kempu Popelíky vykradl neznámý pachatel stánek s občerstvením v noci z 22. na 23. srpna. Po rozbití vchodových dveří odcizil pachatel drobné mince, cigarety, alkohol, cukrovinky a nealkoholické nápoje v plechovkách. Celkem byla škoda stanovena na 36 tisíc korun.

Opilá chodkyně zavinila nehodu

Jednačtyřicetiletá žena přecházela v sobotu odpoledne silnici mezi Novým rybníkem a ski areálem v Příbrami. Při vstupu do vozovky se však nepřesvědčila, zda může přejít, aniž by ohrozila sebe nebo jiné účastníky provozu. Řidič octavie ve snaze vyhnout se čelnímu střetu začal intenzivně brzdit a strhl řízení doleva. Přesto chodkyni zachytil zpětným zrcátkem, žena poté upadla na vozovku a utrpěla lehké zranění. Na dětském oddělení skončil malý spolujezdec, který cestoval ve vozidle. Jak se ukázalo, chodkyně měla v dechu 2,5 promile alkoholu.