Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se na Příbramsku nejvíce bojí vloupání do domu

Příbram /VÝSLEDKY POLICEJNÍHO PRŮZKUMU/ - V dubnu letošního roku se uskutečnil na území celého Středočeského kraje, tudíž i na Příbramsku, výzkum veřejného mínění, týkající se práce policie či bezpečí. Celkem bylo dotazováno 2000 respondentů různého věku, pohlaví a sociálních skupin. V Příbrami bylo osloveno 181 občanů.

5.7.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustarční fotografieFoto: Foto: Deník

Cílem výzkumu bylo zmapovat spokojenost obyvatel. Jednotlivé otázky směřovaly do oblasti bezpečnosti v místě bydliště a hodnocení práce policie.
Na základě výsledků výzkumu lze konstatovat, že celková spokojenost s Policií ČR ve Středočeském kraji je na vysoké úrovni. Spokojených bylo 82,6 % obyvatel. Nižší spokojenost respondenti deklarovali na teritoriu územního odboru Kladno. V Příbrami bylo velmi spokojeno 26,5 % a spíše spokojeno 58,6 % dotazovaných občanů.

Přes ¾ obyvatel kraje (78,4 %) se v místě svého bydliště cítí bezpečně. Občané se obávají nejvíce vloupání do vozidla (v Příbrami - 59,7 %), následně vloupání do bytu či domu (Příbram 70,2 %), vandalství a poškozování cizí věci (Příbram 69,6 %), krádeže vozidla, fyzického napadení (Příbram 59,1 %) a nejméně kapesní krádeže. Nejvíce bezpečně se cítí obyvatelé územního odboru Benešov a nejméně na Kladensku.

Na Příbramsku odpovědělo 34,8 % dotazovaných, že se cítí naprosto bezpečně a 40,9 % většinou bezpečně. Více obav z různých trestných činů měli občané nad 60 let, více bezpečně se cítili muži a lidé ve věku 20 - 24 let.

Co se týká korupčního jednání, byly zjištěny pouze dva případy, a to na Kladensku. V rámci Středočeského kraje je zaznamenán velice pozitivní trend, a to pokles o 12 případů oproti roku 2010.

V oblasti informovanosti odpovědělo 72,2 % tázaných, že policie dostatečně informuje o své činnosti. Nejvíce informovaní jsou obyvatelé teritoria územního odboru Kutná Hora a nejméně informovaní se cítí obyvatelé na Mělnicku. V Příbrami odpovědělo 33, 7 % občanů, že policie rozhodně dostatečně informuje o své činnosti a 33,1 %, že spíše ano. 66,1 % obyvatel si myslí, že policie dostatečně informuje o bezpečnostní situaci. Při výzkumu se také ukázalo, že stoupla sledovanost webových stránek Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Za období jednoho roku jednalo s policistou 41,1 % dotazovaných respondentů. Pro hodnocení spokojenosti s jednáním a chováním policisty byly nadefinovány znaky spokojenosti, které představují základní atributy přístupu policistů k občanům, a to zda byl policista přátelský, zdvořilý, ochotný, informovaný a upravený. Nejnižší míra spokojenosti byla v rámci územního odboru Mladá Boleslav, kde podle oslovených občanů jsou policisté i nejméně zdvořilí. Jako nejméně ochotné a přátelské vnímají policisty obyvatelé Kladenska, jako nejméně informované na Berounsku a nejméně upravené na Praze venkov-západ.

Za období jednoho roku učinilo oznámení 24,4 % respondentů. Pro hodnocení spokojenosti s vyřízením podání byla zjišťována spokojenost s rychlostí reakce na ohlášenou událost, spokojenost s ochotou policistů pomoci, spokojenost s profesionálním přístupem a s množstvím informací o postupu Policie ČR. Nejvíce spokojeni byli občané s ochotou policistů pomoci (v Benešově nejvíce), nejméně s rychlostí reakce na ohlášenou událost. Více než ¾ obyvatel má za to, že v případě potřeby naléhavé pomoci, jim bude pomoc ze strany policie poskytnuta rychle a účinně. V Příbrami bylo spokojeno s ochotou pomoci a s profesionálním přístupem 91,3 % dotazovaných. Oblastí pro zlepšení je spokojenost s rychlostí reakce na ohlášenou událost, spokojeno bylo na Příbramsku pouze 56,5 % respondentů.

Co se týká dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, odpovědělo 60,8 % obyvatel, že policie dostatečně dohlíží na Besip. Nejlépe hodnoceným odborem byl Nymburk a nejhůře Praha venkov-západ. V Příbrami bylo spokojeno 67 % dotázaných.

por. Monika Schindlová, Policie ČR

5.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jedna z volebních místností v Dobříši byla v areálu Základní školy Dobříš, Lidická
124

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

Lupič se na místo loupeže nechal dovézt taxíkem

Kamýk nad Vltavou – Netradiční způsob dopravy na místo činu zvolil lupič, který se rozhodl přepadnout poštu v Kamýku nad Vltavou. Na místo činu i z něj se totiž nechal odvézt taxíkem. Nyní už v policejní cele zřejmě přemýšlí nad tím, kde měl jeho plán chybu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení