„Dle doposud získaných informací a operativního šetření se pohřešovaná dívka s 47letým otcem a jeho o čtyři roky mladší přítelkyní vyskytují pravděpodobně v okrese Příbram ve Středočeském kraji,“ uvedla mluvčí Miluše Zajícová z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, ale není vyloučené, že se dotyční mohou pohybovat i na území Berounska či Hořovicka.

Podle předpokladů dotyční pobývají zřejmě na vesnici v soukromém ubytování a kontaktu s okolím se co nejvíce vyhýbají. Policisté také získali informace, že se dotyčná dvojice pohybovala v tmavě šedém Volkswagenu Passat registrační značky 4M8 6943, který má silně začerněná sklad zadních dveří.

Po samotném otci dívenky, Vladimíru Žiškovi, je od 12. prosince vyhlášeno celostátní pátrání. Jeho vzhled popsala mluvčí takto: „Jedná o osobu plnoštíhlé postavy vysoké 190 centimetrů a vážící přibližně 125 kilogramů. Má kulatý obličej, modrošedé oči, silné rty a středně husté obočí. Tmavě hnědé, prošedivělé vlasy má krátké a rovně střižené na ježka s výraznou čelní pleší.“ K popisu ještě doplnila, že jeho výrazným poznávacím znakem je chybějící přední horní zub.

Policisté přivítají jakákoliv svědectví od lidí, kteří s dotyčnými přišli do styku a zároveň prosí občany, aby se zamysleli, jestli nemají nové sousedy nebo jestli hledané auto již někde neviděli. Takoví svědkové mohou kdykoliv kontaktovat mobilní telefon 601 365 551, nebo přímo linku 158.