První případ se stal 10. prosince. Čtyřiadvacetiletý muž řekl policii, že ho u areálu Nového rybníka v Příbrami přepadli dva neznámí muži. Měli ho udeřit do hlavy a vzít mu z kapsy peněženku s necelými 2000 korunami. I v tomto případě se ukázalo, že událost si vymyslel.

Zloděj vykradl restauraci

Příbram - Škodu za 90 tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který během noci z 16. na 17. prosince vnikl do restaurace v Zahradnické ulici v Příbrami. Z restaurace odcizil notebook, stravenky, dva televizory, peníze a několik krabiček cigaret. Odcizené věci jsou za 82 tisíc korun, dalších 8000 korun způsobil zloděj poškozením věcí.

Tři nehody se zraněním

Příbramsko - Během pátku a soboty se staly tři nehody s lehkým zraněním. První se odehrála v pátek po jedné hodině odpolední na náměstí T. G. M. v Sedlčanech. Padesátiletý cizinec zde couval z parkovacího stání a přehlédl 53letého chodce. Ten po nárazu upadl na zem a způsobil si lehké zranění.

O pět hodin později nedal přednost v jízdě 42letý řidič osobního vozidla 22letému cyklistovi, který jel po hlavní komunikaci. Událost se stala v ulici Sladkovského v Rožmitále pod Třemšínem. I tento muž skončil v nemocnici s poraněním lehčího charakteru.

V sobotu v noci havaroval 59letý cizinec na silnici I/4 v katastru obce Životice. Na přímém úseku vyjel vpravo mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. Motorista nebyl připoután a především požil před jízdou alkoholické nápoje. V dechu mu policisté naměřili téměř dvě promile. Hmotná škoda byla stanovena na 35 tisíc korun.