Policejní mluvčí Monika Schindlová, která v pondělí 8. února o případu informovala, v souvislosti s počínáním podezřelé konstatovala: „Oblečená-neoblečená.“ Právě taková byla ústroj ženy, která se ve středu 20. ledna dopoledne pohybovala u příbramského Rynečku.

A pozornost budila nejen tím, že na sobě neměla nic víc než mikinu a kalhotky. Upozorňovala na sebe také hlasitými projevy. „Pokřikovala zde se skleničkou a s nožem v ruce, kdy některým kolemjdoucím dokonce vyhrožovala ublížením na zdraví,“ upřesnila Schindlová.

O den později se pak dopustila činu, pro který je nyní stíhána i jako lupička. „Přišla k nezletilé osobě a vytrhla jí násilím mobilní telefon z ruky,“ konstatovala policejní mluvčí. S tím, že jedno se nezměnilo: dotyčná byla opět nevhodně oblečená. Málo; navzdory chladnému počasí.

Nyní už rozruch nebudí. Policie to sdělí taktně: nachází se v péči lékařů. Z toho lze usuzovat, že vůbec nemusí být jisté, že nynější obvinění dospěje i k obžalobě a následně k projednání před soudem. Záleží na tom, jak její stav v době spáchání činu posoudí znalci.