Odpověď na tuhle otázku bude muset najít středočeský krajský soud. V úterý 30. června začal rozplétat okolnosti incidentu, který se před dvěma roky odehrál na výpadovce z Prahy na Příbram.

Jako obžalovaný právě z trestného činu před ním stanul na svobodě stíhaný Miroslav Š. (49). Obžaloba mu klade za vinu, že za situace, kdy mu v hustém provozu neuvolnilo jiné auto průjezd levým pruhem, u exitu 10 Jíloviště předjel toto vozidlo zprava – přičemž proti okénku ve dveřích spolujezdce mrštil skleněnou kuličku, jež roztříštila sklo. Střepy lehce poranily ženu sedící vedle řidiče i jejího syna na rozhraní předškolního a školního věku.

I když údajný útočník z místa odjel, rodina, která v napadeném autě cestovala, jeho vozidlo identifikovala podle reklam na řemeslnické práce na karoserii. Nyní žádá milionové odškodnění.

Miroslav Š. ve věci dlouhodobě odmítá vypovídat. Vyjádřil se nicméně, že s tím, jak soudy i státní zastupitelství případ kvalifikovaly, nesouhlasí. Z jeho slov vyplynulo, že nepřipouští závažnější skutek než přestupek v silničním provozu. Verdikt zřejmě trestní senát v čele s předsedou Jiřím Wažikem nevynese dřív než ve čtvrtek 2. července.