S falešnými penězi na Příbramsku se roztrl pytel. V oběhu se objevilo už pět falsifikátů bankovek. Naposledy ve čtvrtek si neznámá žena nechala v příbramském baru rozměnit tisícovku.
Barmanka si podvodu všimla, až když jí tisícikorunu rozměnila. „Do baru přišly dvě ženy. Po chvíli jedna z nich odešla a druhá si objednávala pití. Po barmance chtěla rozměnit bankovku a okamžitě utekla. Tisícikoruna byla značně zmuchlaná, proto si obsuha hned nevšimla, že není pravá, a že je na ní nápis určeno pro natáčení filmu,“ popsala mluvčí policie Lenka Pavlová.
Podle popisu byla jedna z žen vysoká do 170 centimetrů vysoká, hubená, s hnědými vlasy na ramena do culíku. Druhá z žen byla stejně vysoká, štíhlá a opálená s odbarvenými vlasy na blond až po ramena. „Když v baru telefonovala, tak hovořila španělsky,“ dodala mluvčí.
S padělanou pětistovkou se pokoušel také ve čtrvtek platit nezletilý hoch ve školní kantýně. „Zatím všechny objevené falešné bankovky nebyly zdařilými falsifikáty, chyběly jim ochranné prvky a jsou většinou barevnější než pravé. Pokud si člověk dá pozor, pozná to,“ připomněla policistka Lenka Pavlová.