K případu se policie nemohla vyjádřit dříve, protože byla na stopě lotrovi, který v těchto místech přepadl po sobě dvě ženy.

„Po druhé hodině odpolední přiběhl k čtyřiadvacetileté ženě z křoví neznámý muž. Na asfaltovém chodníku mezi silnicemi Březnická a Milínská u rybníku zezadu ženu chytil a otočil ji k sobě. Říkal, že nechce dělat problémy, ale ať mu dá vše, co má u sebe, a když ne, tak že má u sebe nůž, a tím ji bodne. Žena mu ze strachu vyndala drobné i bankovky z peněženky. Dále mu dala cigarety, které také požadoval, a svůj mobilní telefon. Takto se lupič obohatil o 3000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

S lupem se ale nespokojil, a tak to po chvíli zkusil o kus dál na třicetileté mamince s malým dítětem. K této ženě přišel opět zezadu a se slovy, že nechce dělat problémy, že má malé dítě, ať mu dá co má u sebe, nebo ji bodne do břicha.

„Žena ze strachu o dítě a sebe mu vydala tisícikorunovou bankovku, se kterou utekl k Březnické ulici a pak neznámo kam,“ dodala Pavlová.

Policisté ale byli v hledání lumpa úspěšní. Po několika hodinách se jim povedlo zadržet muže, který odpovídal popisu. Lupič už je ve vazební věznici v Ruzyni. Hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.