"Nejvyšší hodnotu naměřily u 59letého muže, v dechu měl 2,43 promile alkoholu. Šest motoristů bylo pod vlivem drog, nejčastěji šlo o marihuanu a pervitin. U 33letého řidiče policisté navíc nalezli 1,5 gramu sušeného rostlinného materiálu. Jiný muž (38 let) chtěl hlídce ujet, to se mu však nepodařilo. Dechové zkoušce se dobrovolně podrobil, byla ale negativní. Následoval test na drogy, který nejdříve odmítl. Nakonec se mu po poučení o následcích podrobil a ukázalo se, že řídil pod vlivem cannabisu a metamfetaminu. Navíc u sebe neměl ani řidičský průkaz," upřesnila výsledky kontrol policejní mluvčí  Monika Schindlová.

Pátrání po svědkovi nehody

Příbramští policisté pátrají po nezjištěném vozidle značky Trabant, jehož řidič by mohl poskytnout důležité skutečnosti k objasnění dopravní nehody. Ta se odehrála 18. června v 15:40 hodin v katastru obce Milešov. "Osmašedesátiletý řidič peugeotu jel za trabantem od hráze Orlík a při míjení skupiny chodců náhle vybočil směrem ke krajnici. Přitom narazil do čtyř chodců, kteří byli poté odraženi na sráz s lesním porostem," sdělila mluvčí. Dva muži utrpěli těžká zranění, jeden středně těžké a poslední lehké poranění. U havárie zasahoval i vrtulník. Dechová zkouška u motoristy byla negativní.

Při akci Bahna se ztratilo devět dětí

O víkendu dohlíželi příbramští policisté na dvě akce. Jednalo se o Bahna ve vojenském prostoru Brdy s účastí 50 tisíc návštěvníků. Během akce nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku. Ztratilo se ale devět dětí, které však byly následně v pořádku vráceny rodičům.

Dítě si hrálo s řadicí pákou

Škodu za 115 tisíc korun způsobilo pětileté dítě. V sobotu 20. června "způsobilo" dopravní nehodu. Jeho matka zastavila s autem před domem, vystoupila a šla otevřít vrata na pozemek. Dítě se stihlo odpoutat z dětské sedačky a začalo manipulovat s řadicí pákou. Automobil se poté rozjel a narazil do zde zaparkovaného auta značky BMW. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Dvě nehody motocyklů

Minulý týden se staly na Příbramsku dvě nehody motocyklistů. K první došlo 16. června v Husově ulici v Příbrami. Řidič nákladního vozidla vyjížděl z areálu společnosti a nedal přednost v jízdě motorce. Osmnáctiletý motorkář zůstal po střetu zaklíněn pod „náklaďákem". Nakonec však vyvázl s lehkým poraněním.

Další havárie byla v katastru obce Milín v neděli 21. června v odpoledních hodinách. Osmadvacetiletý motocyklista zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, najel na krajnici a poté vyjel mimo vozovku, kde narazil do vzrostlého stromu a náletových dřevin. Muž skončil s lehkým poraněním v příbramské nemocnici. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Přístroj vykázal hodnotu 1,8 promile alkoholu. Hmotná škoda činí 40 tisíc korun.