„Dvojice mužů prodávala pervitin na Dobříšsku, jeho blízkém okolí a také na Praze – západ," upřesnila příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Starší z mužů byl podle mluvčí policie umístěn už ve středu do vazební věznice. „Jednalo se o recidivistu, který byl již v minulosti opakovaně za distribuci metamfetaminu a také marihuany stíhán a souzen. Již dlouhodobě neměl zaměstnání a prodej drog byl pro něj jediný zdroj příjmu," doplnila Schindlová. Dalším dvěma lidem, dvaadvacetiletému muži a pětadvacetileté ženě, hrozí až pět let ve vězení, protože s prodejem pervitinu také pomáhali. Kromě finanční obnosů získávali z nelegálního prodeje cigarety, jídlo či protislužbu, například odvoz do Prahy.

Dožadoval se vrácení peněz násilím

Na Dobříšsku se podařilo 14. září policistům zadržet 41letého muže, který se před policií skrýval, protože byl podezřelý z přečinu vydírání a porušování domovní svobody. Při zadržení u něj strážci zákona navíc nalezli dvě papírová psaníčka s pervitinem.

Muž od března letošního roku vyhrožoval zabitím, újmou na zdraví či podpálením domu 24letému muži. Požadoval po něm vrácení dlužné částky ve výši několika desítek tisíc korun. Nejdříve své výhrůžky zasílal prostřednictvím SMS zpráv. "V červenci pak přišel do domu jednoho z příbuzných poškozené osoby, kde neoprávněně setrval několik minut a pod pohrůžkou násilí chtěl své peníze zpět. Vše nakonec vyvrcholilo koncem července, kdy poškozeného napadl několika údery a kopy. Zraněnému muži se následně podařilo utéct a nahlásit vše na policii," uvedla k incidentu mluvčí.

Zdrogovaný řidič

Třicetiletého řidiče zastavila policejní hlídka v rámci silniční kontroly ve středu 16. září v odpoledních hodinách v ulici Za Poštou v Dobříši. U muže vyšel pozitivní test na omamné látky, a to na marihuanu a pervitin. Na místě byl motoristovi zadržen řidičský průkaz.