Na kriminalisty se v posledních dnech sesypala spousta práce. Zaměstnává je série vloupaček do celkem pěti prodejen na Příbramsku. Dokonce se jim už podařilo jednoho z pachatelů vystopovat a druhý den dopadnout. V sobotu se vkradl zloděj do prodejny v Mixově ulici v Příbrami. Z regálu sebral dvě třílitrové lahve alkoholu a také drobné mince. Pachatel dokonce našel klíčky od vozidla Seat Inca. S autem pak odjel. Chmaták se ale nedostal daleko, protože auto naboural a z místa nehody utekl. Ne však nadlouho.

Policistům se podařilo pachatele vypátrat a již druhý den ho zadrželi. Na triku má škodu za 10 tisíc korun a navíc se bude zodpovídat z trestných činů krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškozování cizí věci a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

V šetření jsou i další krádeže a vloupání do obchodů v době od 24. do 27. prosince. Zatím nezjištěný pachatel vykradl prodejnu potravin ve Věšíně u Rožmitálu. Zloděj sebral 18 lahví vodky a 17 krabiček cigaret. „Další vloupání se stalo v Lázu. Z prodejny potravin ukradl pachatel několik krabiček cigaret a lahve sektu. Nahlášeno bylo vykradení prodejny RF servis v Příbrami. Pobuda tam vypáčil vstupní dveře a rozbil bezpečnostní sklo. Odnesl si různé drogistické zboží. Celkem způsobil škodu ve výši 56 tisíc korun,“ informovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

V sobotu také někdo vnikl do prodejny Coop v Solenicích. Pachatel nejdříve odstranil zvukovou signalizaci bezpečnostního zařízení a vypáčil vstupní dveře. Vzal si cigarety, alkohol a kovové mince. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 50 tisíc korun.