Na místě zasahují policisté a prohledávají jako první budovu Úřadu práce. Do Příbrami už dorazil pyrotechnik se služebním psem. "Někteří lidé jsou evakuováni, následují průběžně další opatření a postupně se bude prohledávat několik objektů," řekla k tomu policejní mluvčí Monika Schindlová.

Anonym prý nespecifikoval, v které budově má bomba explodovat, ale v sálu úřadu práce má být od 15 hodin ustavující schůze městského zastupitelstva a volba starosty.

Někdo si zřejmě volbu nepřeje

Zjišťovali jsme, zda se kvůli tomu radnice chystá zasedání zrušit. "Zatím budeme čekat a počítat s posunutým začátkem. Budu tlačit na to, aby se zastupitelstvo konalo, byť s velkým zpožděním. Někdo si zřejmě volbu nepřeje," domnívá se Jindřich Vařeka, jenž se má odpoledne stát starostou Příbrami.

Tajemnice příbramské radnice Jarmila Nováková informovala Příbramský deník, že se začátkem ustavujícího zastupitelstva počítá o hodinu později, tedy od 16 hodin. "Podle posledních informací by mělo prohledávání budovy Úřadu práce skončit zhruba v 15.20 hodin. Počítáme proto s hodinovým zpožděním," uvedla tajemnice. 

  close Neznámý pachatel v pondělí dopoledne nahlásil bombu v některé z městských budov v Příbrami. zoom_in