Před návnadami varoval před několika dny obecní web. Podle zveřejněné mapky se místo nacházelo mezi domy nedaleko křížení ulic Školní, U Medvídků a Na Rozptylce.

První vonící návnadu se špendlíky tam nalezl majitel desetileté labradorky. Naštěstí fence stihl zabránit v tom, aby uzeninu s ostrou nádivkou zhltla.

Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové byly přitom v těchto místech ve stejném dni a o dva dny později nalezeny ještě další dvě nebezpečné návnady.

Policistům případ nikdo neoznámil, záležitostí se začali zabývat sami z moci úřední poté, co zaznamenali na sociálních sítích příspěvek odkazující na varování na webu. „Ten zcela oprávněně vyvolal tna sociálních sítích mezi pejskaři nejen rozhořčení, ale také strach z možného ohrožení jejich psů. Policisté tak začali okamžitě jednat. Zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a začali provádět potřebná šetření,“ uvedla Suchánková.

Do čtyř dnů byl případ objasněn. „Díky nastaveným opatřením, ale současně i spoluprací s místními občany se podařilo zjistit, že nebezpečné návnady umisťovala sedmašedesátiletá žena, které příbramští kriminalisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření z trestného činu týrání zvířat,“ potvrdila Vlasta Suchánková.

Obviněná žena se hájila, že proti zvířatům nic nemá, chtěla prý tímto způsobem upozornit na psí exkrementy, které majitelé psů zapomínají stále častěji uklízet.