Podle policie se lupič před útokem schoval v křoví a čekal, až obsluha přijde k svému autu. V tu chvíli zloděj muže udeřil baterkou do hlavy. Pak mu s ní posvítil do obličeje a chtěl peníze.

„Když mu žádné peníze nechtěl muž dát, udeřil ho lupič znovu a rukou. Napadený se sesunul k zemi a z černých desek mu pachatel sebral 120 tisíc korun a utekl,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová. Muže s lehkým zraněním převezli k ošetření do nemocnice.

Loupežné přepadení na „staré“ benzince v Rožmitále se nestalo poprvé. Pořádný strach musela mít obsluha loni v prosinci, kdy do kanceláře vtrhl ozbrojený lupič v čepici a s šátkem přes obličej. Pistolí mířil na obsluhu a chtěl všechny peníze. Tak si vynutil peněženku s tržbou a sunul se ke dveřím. Než odešel, vystřelil do protější stěny. Poté lupič utekl. Naštěstí nikoho nezranil. V peněžence si odnesl asi deset tisíc korun.

Pozornosti ozbrojených lupičů neunikla letos v dubnu ani benzinová stanice v Jincích. „Neznámý pachatel přišel před devátou hodinou večerní do prodejny s maskou na obličeji. Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň se slovy, ať mu dá všechny peníze. Vzal necelých třicet tisíc korun, a poté z místa činu utekl,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.