Už zhruba patnáct měsíců se vleče vyšetřování tragické dopravní nehody na silnici R4. Ta se stala loni v září. Pražský radní Martin Langmajer tehdy se svým terénním vozem narazil do auta v odstavném pruhu. Stálo tam kvůli poruše. V autě seděla dvaatřicetiletá řidička, která se svojí šestiletou dcerou cestovala za manželem na chalupu. Tam už nikdy nedorazila. Na následky zranění zemřela. Dcera připoutaná v autosedačce nehodu přežila.

Policie pro nedostatek důkazů původně vyšetřování případu odložila. S tím se nehodlali smířit příbuzní oběti. Zarazilo je i to, že vyšetřovatel krátce na to u policie skončil. Policie ale na případu znovu pracuje na žádost státní zástupkyně.
Letos v únoru byl po pěti měsících vyšetřování radní Langmajer obviněn z trestného činu těžké újmy na zdraví s následkem smrti. Případ se ale dodnes nedostal před soud.

„Do současné doby se prováděly znalecké posudky a věc by měla být v nejbližší době předána státnímu zástupci,“ řekla Deníku policistka Monika Schindlová. V případě odsouzení hrozí viníkovi nehody šest měsíců až pět let vězení.

Policie po obnovení vyšetřování případu vyslechla nové svědky a na základě jejich výpovědí a znaleckého posudku začala řidiče trestně stíhat.