Devětatřicetiletý muž z Příbrami byl odsouzen na devět let vězení. Přibližně před rokem vydíral a ohrožoval nezletilou dívku. Té ukázal falešnou průkazku policie a řekl jí, že chce pomoci s případem jedné ztracené dívky. „Nezletilou pak chytl za ruku a odešel s ní do lesa v Příbrami V za benzínovou čerpací stanicí Novainvest,“ popsal incident kriminalista obeznámený s případem.
V lese si pachatel přestal hrát na hodného policistu a chtěl po děvčeti, aby zavolalo mobilem rodičům, že se zdrží u kamarádky. Varoval ji, že když to neudělá, tak ji zlomí krk nebo zastřelí. Jako důkaz, že to myslí vážně, ukázal na pistoli, kterou schovával v kapse. „Už sem zabil dvě holky,“ naznačil zločinec vylekané dívce.

„Ta při telefonování neztratila duchapřítomnost a utekla. Podařilo se jí dostat domů, kde všechno řekla,“ doplnil kriminalista. Policie rozjela rozsáhlou pátrací akci. Dívka vcelku dokonale popsala pachatele a tak byl sestaven jeho portrét.
„Ukázalo se, že se jedná o recividistu, který byl v minulosti souzen za vydírání a pohlavní zneužívání. Naposledy si odpykával trest za znásilnění,“ doplnila mluvčí policie Lenka Pavlová. Za znásilnění dostal téměř pět let natvrdo ve věznici s ostrahou. Současně mu bylo uloženo sexuologické a protialkoholní léčení ambulantní formou.
A jak se zločinec mohl objevit v Příbrami? Práci policie na případu právě zkomplikovala skutečnost, že po propuštění z vězení nastoupil devětatřicetiletý recividista do psychiatrické léčebny v Dobřanech, kde mu byla nařízena ústavní ochranná léčba. Jenomže, jak se ukázalo, muž mohl na vycházky! A právě 27. dubna 2007 měl původně navštívit svou matku. Tam však nedorazil a byl v inkriminovanou dobu v Příbrami.
„Provedeným prověřováním kriminalisté zjistili, že trestný čin spáchal právě tento recividista. Ten byl potom odsouzen na devět let vězení,“ uzavřela policistka Pavlová.