Vyšetřovatelé o něm věděli, že se skrývá v lesích kolem přehrady. Dlouho ale unikal, i když policisté oblast propátrávali několik měsíců, a to i za pomoci vrtulníku a potápěčů. Hledali v opuštěných chatkách a chatách, v lesním i skalnatém terénu. Nakonec jim pomohl myslivecký pes.

„K tragédii došlo loni 28. srpna vranních hodinách. Devětačtyřicetiletý muž napadl osmačtyřicetiletou ženu, která se sním vminulosti důvěrně přátelila, a způsobil jí bodnořezná poranění, na jejichž následky zemřela,“ připomněla Ivana Ježková zpražského policejního ředitelství. Znovu také ocenila pomoc veřejnosti, díky níž se kriminalistům dařilo nacházet stopy pachatelova pobytu.

Na počátku září byla poblíž Nové Živohošti nalezena chatka, kde se hledaný nějakou dobu zdržoval. Zůstaly tam klíče od jeho auta – a také dopis, v němž se Stanislav K. nepřímo kvraždě přiznal. Podle jeho textu kriminalisté vypracovali i psychologický profil pachatele, podle kterého jim vycházelo, že vrah neunese tíhu svého svědomí a sáhne si na život. To se také stalo.

Pitva ukázala, že nalezený muž spáchal sebevraždu již někdy na podzim. Vyšetřovatelé přitom nemají pochybnosti, že jde skutečně o hledaného vraha. Potvrzuje to jak analýza DNA, tak identifikace chrupu podle zubní karty.