Do jednoho z rodinných domů na Sedlčansku vyjížděli policisté minulé pondělí kolem půl deváté večer. Na tísňovou linku 158 volala žena, že ji bývalý manžel se zbraní v ruce vyhrožuje fyzickou likvidací.

„Na místě byla jako první hlídka policistů z obvodního oddělení Sedlčany. Žena, která událost oznamovala, byla mimo dům, uvnitř se nacházel muž, který měl být ozbrojen, a také matka oznamovatelky. Zásah hlídky uvnitř domu byl velice rychlý. Policisté k zadržení muže použili donucovací prostředky - hmaty, chvaty a následně jej v poutech odvedli mimo dům,“ popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

close Arzenál munice a zbraní, včetně ručních granátů a  pravděpodobně tankové střely, zajistili policisté u muže, který své bývalé manželce vyhrožoval fyzickou likvidací. Policisté muže zadrželi a obvinili. info Zdroj: PČR zoom_in Arzenál munice a zbraní, včetně ručních granátů a pravděpodobně tankové střely, zajistili policisté u muže, který své bývalé manželce vyhrožoval fyzickou likvidací. Policisté muže zadrželi a obvinili.

Muž skončil v policejní cele. Při ohledání domu zajistili policisté i zbraň, kterou měl muž vyhrožovat. Jednalo se o zbraň plynovou. „Mimoto ale nalezli policisté uvnitř domu další zbraně a nemalý počet munice, včetně ručních granátů a pravděpodobně tankové střely. Z tohoto důvodu si vyžádali na místo i přítomnost pyrotechniků, kteří veškeré zbraně a munici zajistili pro potřeby dalšího odborného zkoumání z oboru balistiky,“ doplnila policejní mluvčí.

Zadržený 48letý muž přitom není držitelem zbrojního průkazu, odebrán mu byl v roce 2020.

Příbramští kriminalisté již proti 48letému muži zahájili trestní stíhání pro přečin nebezpečné vyhrožování. „Není vyloučeno, že jeho trestní stíhání, po balistickém zkoumání zajištěných zbraní a munice, bude rozšířeno o další trestný čin,“ dodala Suchánková s tím, že obviněný muž může být v případě uznání viny před soudem ohrožen až tříletým trestem odnětí svobody.