Po obědě jsem si dal jedno pivo, řekl traktorista. A nebo, než jsem si sednul za volant, vdechl jsem pervitin. To nejsou vtipy, ale realita ze silnic na Příbramsku. Podobně se hájilo sedmnáct šoférů, které za dva dny zastavila policejní hlídka. Podle policejní statistiky se situace na silnicích Příbramska vůbec nelepší.

Při kontrolách na Dobříšsku policie zastavila šest opilých řidičů. Nejvíce alkoholu v dechu měl v neděli večer šofér v Novém Kníně, nadýchal 1,66 promile.

Při kontrolách na Rožmitálsku skončil ve spárech policie i traktorista. „Z jeho dechu byl cítit alkohol. Dechová zkouška prokázala 0,18 promile. Řekl, že si dal po obědě jedno pivo,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Další řidič v Krásné Hoře měl dokonce 2,49 promile. „Protože byl nebezpečný, musel na záchytku. Navíc má až do září zákaz řízení,“ doplnila Schindlová k šoférovi, který je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Poslední výtečník za volantem jel ráno Příbramí a dokonce se posilnil drogou. Přiznal, že vdechl pervitin. Odběr krve ale odmítl.