K události došlo na ubytovně v areálu Oblastní nemocnice na Zdaboři. Na místo dorazili příbramští kriminalisté, kteří tuto událost šetří jako násilný trestný čin. „Policie prověřuje okolnosti rozepře dvou lidí, která vyústila ve fyzické napadení,“ potvrdil o svátečním víkendu policejní mluvčí Pavel Truxa s tím, že další podrobnosti zatím nejsou k dispozici.

Více informací k tomu, co se na jedné z příbramských ubytoven stalo krátce před nedělní 18. hodinou, nabídla v pondělí mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Krvavé vyústění měl spor mezi partnery. „Po předešlé hádce měla 33letá žena napadnout nožem svého druha a zasadit mu několik bodných ran. Policejní hlídka, která na místo konfliktu přijela, zadržela podezřelou přímo na místě, přičemž ta s ohledem na její špatný duševní stav byla následně převezena k hospitalizaci do psychiatrické léčebny,“ nabídla Suchánková základní fakta i souvislosti. Potvrdila, že 46letý muž utrpěl vážná zranění.

„V dané věci již krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení po podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ konstatovala dále Suchánková. „Až to zdravotní a duševní stav ženy dovolí, teprve s ní budou provedeny potřebné procesní úkony,“ naznačila, že policisté podezřelou zřejmě dosud nevyslechli. Je také zjevné, že v případu sehrají významnou roli posudky znalců z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie psychologie.

Pokus o velikonoční vraždu vyšetřuje krajská kriminálka od neděle také na Nymbursku. Tam se partnerský konflikt vyostřil krátce před polednem v sídlištním bytě v Lysé nad Labem. Prvotní poznatky policie napovídají, že 39letý muž v hádce popadl nůž a 32leté ženě způsobil mnohočetná bodnořezná poranění.

„Ihned po napadení družky z bytu utekl, nasedl do osobního vozu a z místa ujel,“ konstatovala Suchánková. Zhruba po čtyřech hodinách ho hlídka policistů z Českého Brodu na Kolínsku zastavila a následně zadržela poblíž Úval na Praze-východ.