Pod záminkou výhry peněz se vloudila domů k sedmaosmdesátileté stařence v Příbrami neznámá žena.

„Stařenka si vpustila ženu do bytu s tím, že dostane výhru ze slosování pro seniory. To je známá finta. Žena dala seniorce místo jednoho tisíce korun dvoutisícovku a chtěla tisícovku vrátit. Seniorka vyndala z kredence bankovku a dva tisíce od ženy si uložila do peněženky poblíž. Žena využila nestřeženého momentu a z kredence odcizila hotovost 11 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

V poslední době se na Příbramsku pohybují skupinky lidí, kteří nabízejí po domech levnější distribuci elektřiny. Nyní se údajně pohybují na Rožmitálsku dvě ženy a jeden muž. K domu přijíždějí v civilním autě, což samo o sobě působí velmi nevěrohodně. Lidé by si proto měli dobře rozmyslet, jestli chtějí pozvat neohlášenou návštěvu.

Podobných případů letos příbramská policie eviduje osm.

Lumpové své oběti pokaždé obalamutí báchorkami a pohádkami. Jako například v březnu v Drahlíně u starší ženy před domem žadonil muž, že by potřeboval dolít vodu do chladiče. Když dostatečně ženu zaměstnal, jeho komplic vykradl z domu peníze a šperky, vše v hodnotě 62 tisíc korun.