V pátek se podařilo sedlčanským policistům tohoto zlodějíčka dopadnout. K jeho skrýši v lese je dovedly stopy ve sněhu. „Možná tomuto muži zachránili strážci zákona život, protože o víkendu byly třeskuté mrazy,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Muž pobýval v lese pouze pod dekami a plachtou. Bral z chat především jídlo a pití, ale občas si s sebou vzal i knihu, jak se policistům pochlubil.

„Navíc se ukázalo, že se vyhýbá nástupu do vězení, byl odsouzen pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody. Muž měl nyní vykrást asi jedenáct chat. Podezřelý je ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ dodala policistka.

Výše škody, kterou zloděj způsobil, zatím není přesně stanovena, ale bude podle policie ve výši několika desítek tisíc korun. Do chat se dostával většinou po vykopnutí dveří nebo vypáčení okna. V jednom případě mu k jídlu stačil i pytlík pěnových bonbonů a čokoládové kuličky. Policisté muže odvezli do ruzyňské věznice.

Až dvakrát více než během letních prázdnin jsou chaty a chalupy ohroženy vloupáním v posledních a prvních měsících roku. Paseku, kterou zloději způsobí, často majitelé nemovitostí zjistí až při jarním příjezdu za relaxací.