Dva lupiči ve středu krátce před osmou hodinou večer přepadli muže v prodejně tabáku v Příbrami. "Maskovaní muži v kuklách vtrhli do prodejny. Jeden z nich držel v ruce samonabíjecí pistoli černé barvy. Přepadený trafikant se snažil okamžitě prchnout ven. Před prodejnou přitom čekal třetí maskovaný muž," informovala mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Od začátku roku se podle policie stalo na Příbramsku celkem 24 loupežných přepadení.

Podívejte se na video s přepadeným trafikantem! Klikněte na fotku pro přehrání

Přepadený muž popsal Deníku, jak se vše odehrálo: „Bylo za pět osm, když sem vlítli dva kluci v maskách přes obličej. Jeden mi dal pistoli k břichu a něco blekotal, začali jsme se různě strkat a prát. Snažil jsem se dostat hlavně ven, jenže tam na mě čekal ještě třetí. Volali na něj, ať jim jde pomoct, ale on začal utíkat a po chvíli utekli i ti dva, co mě mlátili,“ vzpomínal trafikant.

Lupiči naštěstí nepoužili střelnou zbraň, a tak prodavač vyvázl z loupežného přepadení jen se škrábanci na předloktí pravé ruky. K nim přišel, kdyžse s pachateli rval.Lupiči z prodejny nestačili nic ukrást, protože byli zřejmě zaskočeni reakcí trafikanta.

„Nejdřív jsem myslel, že je to nějaká legrace, ale pak už jsem měl jenom vztek,“odpověděl přepadený muž na otázku, co mu dodalo odvahu se bránit. Celý incident se odehrál během pěti minut.