V rukou zákona skončili tři mladíci, kteří rozebírali nápojové automaty a vybírali z nich peníze. Na jejich počínání upozornila strážníky žena z vrátnice příbramské nemocnice.

„Na místo jsme okamžitě vyslali hlídku městských strážníků. Ve druhém patře budovy byl skutečně nápojový automat se stopami násilného poškození v oblasti mincovníku a v zadní části. Kolem se ale nikdo z popsaných pachatelů nenacházel. Protože vše nasvědčovalo tomu, že došlo ke spáchání trestného činu, byla věc nahlášena hlídce Policie ČR,“ uvedl Milan Fára z Městské policie Příbram. Strážníci poté zjistili od svědka popis podezřelých osob. Ten se jim zakrátko hodil.

Na tísňovou linku městské policie totiž zavolal muž, že u nápojového automatu v příbramském Zámečku-Ernestinu se pohybují tři mladíci, kteří se podivně chovají a zřejmě se snaží zařízení rozbít. „Strážník, který byl zrovna nedaleko místa, přistihl u východu z budovy tři mladíky ve věku 16 až 19 let. Trojice odpovídala popisu lumpů, kteří předtím rozbili automat v nemocnici. Strážník je zkontroloval a mezitím přijela hlídka státní policie. U jednoho z nich bylo nalezeno větší množství mincí a velký šroubovák,“ dodal Fára s tím, že případ si převzala k prošetření Policie ČR.