Pořídit si vánoční dárky zadarmo nebo se napakovat kradeným zbožím a pak ho někde prodat. To zřejmě zkoušeli tři zloději, které policie zadržela v jednom dni.

Ve středu dopoledne zasahovali policisté z obvodního oddělení Příbram poté, co přijali oznámení, že v obchodním domě Skalka v Příbrami došlo ke krádeži sedmi kabelek za 19 tisíc korun.

„Toho se dopustil 51letý muž s 26letou ženou. Tu se podařilo prodavačkám nakonec při útěku zastavit. Zlodějka za běhu postupně odhazovala nakradené věci a při zadržení dokonce došlo k potyčce s personálem. Muži se povedlo utéct, ale ne nadlouho. Policisté ho za chvíli také zadrželi," popsala první krádež policejní mluvčí Monika Schindlová.

Po deváté hodině večer kradl v obchodním domě Tesco v Příbrami 27letý muž. Vzal si deset bonboniér, zastrčil si je za opasek i do kapes a se zbožím prošel bez zaplacení přes pokladny. Všiml si ho ale pracovník bezpečnostní agentury a zadržel ho. Policisté muže převezli rovnou do vazební věznice, protože se ukázalo, že je na něj vydán příkaz k zatčení. Odsouzen byl totiž už za jiné krádeže. Nyní mu hrozí další tři roky vězení.