Nápisy a různé kresby více či méně zdařilé se stále více objevují všude kolem nás. Nudící se ničemové přidělávají práci majitelům nemovitostí, kteří někdy i donekonečna musejí likvidovat čmáranice a graffiti z fasád svých domů. Mnozí už to vzdali a tak při cestě po Příbrami těžko najdete nějaký koutek, kde by se neznámí vandalové nevyřádili.

Trestu ale drtivá většina z nich uniká. Je těžké je chytit. Strážníkům městské policie se to podařilo. Když hlídka projížděla kolem vlakového nádraží v Příbrami, zahlédli městští policisté dvojici mladíků, kteří kreslili na rozvodnu vysokého napětí.

Pochopitelně se po spatření hlídky dali na útěk, ale nebylo jim to nic platné. „Strážníci je po chvíli dostihli v prostoru nástupiště. Při prohlídce pak u nich našli barevné fixy, kterými byla pomalována rozvodna vysokého napětí a jeden vagon,“ řekl Deníku Milan Fára z Městské policie Příbram.

Mladíci se poté k činu přiznali a hlídce prozradili i svoji totožnost. Jednalo se o dva desetileté klučiny. Jestli si z dopadení vezmou nějaké poučení těžko říct. Každopádně jim asi bylo úzko, když je strážníci vezli domů a předali je oba matkám.