Policie tentokrát ocenila všímavost ženy v Příbrami I, která kolem třetí hodiny ranní viděla z okna dva mladíky, jak se u zastávky vloupávají do Škody Felicie.

„Jeden hlídal a druhý prohledával vůz. Něco je vyrušilo, a tak z místa utekli, ale ne daleko. Na Václavském náměstí byli oba osmnáctiletí mladíci zadrženi,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

Jak se ukázalo, jeden ze zlodějů odemkl auto pomocí šňůry. Z vozu si odnesl zabudované autorádio a dioptrické brýle. Ty při útěku někde zahodil. Napáchal tak škodu za 7500 korun.

Povedená dvojka zlodějíčků putovala do policejní cely. Jeden z nich není ve vloupání žádným nováčkem, proto je nyní vyšetřován ve zkráceném přípravném řízení.

„V sobotu se ještě jinde pokoušel jeden z mladíků vloupat do Citroënu. Okřikla ho žena, která celou událost viděla. A tak se dal s kumpánem na útěk. Zde napáchal škodu za 400 korun,“ doplnila Pavlová.

V souvislosti se stále rostoucím počtem případů vloupání do vozidel na začátku letošního roku policie ve spolupráci s Městskou policií Příbram přijala i nová preventivní opatření. Například formou letáčku na autě s nápisem Zpráva policisty/strážníka, ze kterého se řidič dozví, že jeho vozidlo bylo kontrolováno a v jakém stavu se nacházelo.

To zloděje sice nejspíš neodradí, ale upozorní majitele aut, aby příště nenechávali uvnitř cennosti.