Za dva dny totiž zmizelo z objektu bývalé raketové základny u Dobříše, takzvaného Klondajku, 90 tun železa. Zloději si zřejmě mysleli, že pancéřová vrata u bunkrů už nebude nikdo potřebovat, a tak jich rovnou patnáct autogenem odřezali.

„Poškozením objektu vznikla škoda za 400 tisíc korun a odcizením vrat za dalších 1,1 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Převážnou část železa našli policisté ve sběrně v obci Neumětely na Berounsku „Na případu se intenzivně pracuje. Pachatelům hrozí až osm let vězení,“ doplnila Schindlová.

Bývalá vojenská základna nyní patří rodině Mannsfeldů, o objekt se stará jejich Lesní správa Opočno. Podle ředitele lesní správy Milana Vondřejce je krádež takového rozsahu absolutní nehoráznost, která budoucímu využití objektu rozhodně nijak nepřidá.

„Kdo na Klondajku byl, ví, jak to tam vypadá. Přesto, že je objekt oplocený, lidé už rozkradli, co se dalo, zařízení je zcela zdevastované. Řešíme sice otázku využití, ale je to běh na dlouhou trať. Momentálně se řeší územní plán Dobříše,“ vyjádřil se Milan Vondřejc.