„Jak se později při výslechu ukázalo, pachatel měl v říjnu a v listopadu vniknout celkem do devatenácti zahradních domků. Muž je podezřelý z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Za to může strávit za mřížemi až tři roky,“ informovala mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová. Pachatel při všech vloupáních způsobil škodu za přibližně 100 tisíc korun a je podán návrh na umístění do vazby.

Podobný úspěch zaznamenali dobříšští policisté minulý týden, kdy dopadli dva zloděje. Pachatelé se 4. listopadu vloupali do tří rekreačních chat na Dobříšsku. S pomocí přistavěného žebříku odcizili věci dosud nezjištěné hodnoty a způsobili škodu přes 3000 korun na zařízení.

Oba lapkové skončili ihned v policejní cele. Ukázalo se, že mají na svědomí devět vykradených chatek ještě s jedním kumpánem. Ten byl z vazební věznice převezen do výkonu trestu. Jeden ze zlodějů skončil ve vazbě, druhý byl propuštěn a je vyšetřován na svobodě. Policisté z Dobříše na základě zjištěných stop partu zlodějů sami vypátrali a nakonec i zadrželi.