21.05: Policie už prověřila všechny objekty a vše, co bylo nutné. Nálezy byly všude negativní. Podle René Petáka, šéfa okresní policie, je ale místo stále pod kontrolou, a to až do 22.30 hodin. "Nemůže to prostě ani tak podceňovat," řekl René Peták.

19.47: Policie pokračuje s prověřováním a zatím jsou nálezy negativní. Až se podle policejní mluvčí ukončí vyhledávání, budou pokračovat další prověrky určitých míst a v každém případě se bude čekat s bezpečnostním opatřením do 22. hodiny. 


Za relativně krátkou dobu je to už třetí podobný případ, kdy anonym vyhrožuje v Příbrami bombou.

Něco podobného se stalo 
v březnu 2014, když byla nahlášena bomba v některé z příbramských bank. Uzavřena byla dolní část Pražské ulice, okolí před ČSOB a Komerční bankou, včetně dalších bank v okresním městě. 

Když se v listopadu 2014 konalo první ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva v Příbrami, byla v objektu Úřadu práce, kde se zasedání mělo uskutečnit, také anonymně ohlášena bomba.

Zrušení dnešní akce pochopitelně nejvíce litují děti. Za roky, co se ze zahájení adventu stala tradice, se ho účastní tisícovky lidí. Do Příbrami tak každoročně jezdí lidé prakticky z celého okresu. Své zklamání neskrývá ani Petr, otec dvou malých dětí.

"Na zahájení adventu chodíme s rodinou pravidelně od doby, kdy je pořádán. Protože děláme na směny, domlouváme si podle datumu volno v práci. Chodíme jen na ohňostroj, protože i za tu malou chvíli stihneme docela dost promrznout. Že byl letos zrušený, nás mrzí. Patří to v naší rodině mezi vánoční tradice. Ale s tím nic nenaděláme. Nebudu spekulovat, kdo za tím může stát. Mohlo by jít o vyřizování účtů mezi někým na radnici, ani bych se nedivil," řekl zjevně zklamaný otec.

19.12: Radnice zatím nemá jasno, zda se program bude konat v náhradním termínu. Tím se bude v pátek ráno vedení města zabývat.

18.55: Protože anonym hrozil bombou až do 22. hodiny, i kdyby do té doby policie nic nenašla, náměstí bude do této hodiny uzavřené. Pochopitelně to znamená, že je tak konec celému programu včetně závěrečnému ohňostroji a rozsvícení stromu. Na místě jsou desítky policistů. Uzavřeny jsou stále i všechny přístupové cesty k náměstí páskami a hlídkují zde policisté. 

18.24: Všechny objekty ještě nejsou prohledané, podle policie jsou doposud zkontrolovaná místa s negativním nálezem. Bezpečnostní opatření zkomplikovala dopravu ve městě. Nyní je už průjezd městem o poznání lepší.

14.30: Na místě pořádková policie uzavřela prostor náměstí páskami. Místo hlídají policisté. "Anonymní dopis o uložení bomby přišel před druhou hodinou odpoledne. Na místo jedou psovodi se služebními psy se speciálním výcvikem k vyhledávání výbušnin," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že stav nebezpečí na náměstí bude trvat nejméně do 22 hodin a prostranství bude uzavřeno. "Policie prohledává i okolní budovy," dodává mluvčí. 

close Zahájení adventu zrušilo nahlášení výbušného systému zoom_in