Ke krádeži došlo v noci z 1. na 2. října 2023. Ze stavby dálnice D4 zmizely vibrační desky, a to hned tři kusy tohoto stroje k hutnění asfaltu či zemin. Kromě krádeže strojů utrpěla firma i finanční újmu ve výši osm set tisíc korun.

Po dvou dnech kriminalisté zadrželi 25letého muže, který se měl krádeže dopustit. „Sám zadržený byl „přítomností“ kriminalistů v bývalém průmyslovém areálu na Praze 6, tedy na místě, kam si odcizené vibrační desky uschoval a po dvou dnech vyzvedával, aby je následně prodal, značně překvapen.,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Ilustrační foto
Kdo seděl za volantem Audi? Policie hledá svědky havárie v Nepomuku

Muž z Velkých Přílep nyní čelí obvinění z trestného činu krádež, ale také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pro pracovní stroje si totiž přijel i přesto, že měl vysloven zákaz řízení.

„Kriminalisté současně provádějí šetření ke zjištění dalších osob, které se na krádeži pracovních strojů spolu s obviněným podíleli. S dvě stě padesát a pět set kilogramů vážícími vibračními deskami nedokáže člověk manipulovat sám,“ doplnila policistka.

Obviněnému 25letému muži, který byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen a k této současné krádeži se doznal, hrozí v případě pravomocného odsouzení až pětiletý trest.

Ilustrační foto
Výlohou proletěla cihla. Pohodlný zloděj se chtěl nechat s lupem odvézt taxíkem

Všechny odcizené pracovní stroje kriminalisté poškozené firmě vrátili, práce na stavbě dálnice D4 tak mohou pokračovat.