„Muž se vloupal do kanceláře Průmyslu kamene. Skleněnou výlohu od kanceláře rozbil dlažební kostkou. Odsud si vynesl před budovu stolní počítač a monitor. V ten moment zakročila policie. Škoda je 22 tisíc korun. Vyšlo najevo, že ještě v ten den toho má na svědomí víc,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.

V pondělí se také stačil vloupat do květinky v Příbrami, rozbil výlohu kamenem, rozmlátil vystavené keramické zboží a další keramiku za 8000 tisíc korun ukradl.

Rovněž se pokusil vloupat do jídelny v České pojišťovně, kde také rozbil výlohu. Aby toho nebylo málo, zkoušel se ve stejné lokalitě dostat do toyoty, kde rozbil okno zadních dveří. Tady je škoda 2000 korun.

„Muž se pokoušel vloupat dokonce i do bylinářské apatyky, kde poškodil dřevěnou krycí lištu vchodových dveří. Co má ještě na svědomí, se teprve ukáže. Prozatím je podezřelý z přečinu krádeže a pokusů krádeže,“ doplnila Pavlová.

Podobně smolný den měli v sobotu dva osmnáctiletí zlodějíčci. Jejich plány překazili všímaví lidé v okolí. Nechali se načapat při vloupání do auta. Viděla je žena z okna, zavolala policii a ta je chytila na útěku v Pražské ulici. Ukázalo se, že ještě před tím se jeden z těchto mladíků pokusil vloupat do citroënu, ale také ho okřikla žena, která událost viděla. Mladí muži nakonec skončili v policejní cele, protože to v tomto oboru nebyli žádní začátečníci.