Policie si pro výtečníka přišla domů v úterý ráno. Kromě výše zmíněných činů má muž na krku ještě poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Všestranně zaměřený zloděj začal svou kariéru 3. srpna. To se krátce po poledni vloupal do vozidla značky Suzuki na dobříšském náměstí. Rozbil okénko a vzal batoh s doklady, USB modem, přenosné světlo k videokameře a digitální fotoaparát. Majiteli auta vznikla škoda 7 tisíc korun.

Druhý den podle policie lotr donutil na ulici pětadvacetiletého muže, aby nastoupil do auta. Začal mu vulgárně nadávat a vyhrožovat, že pokud s ním nevykrade byt jeho příbuzné na Příbramsku, tak ho podřeže. Měl s sebou devětatřicetiletého komplice. „U objektu, kam jeli speciálně pro šperky, vypáčili okno. Odnesli si několik prstenů i s drahými kameny, náušnice, řetízky, náramky a také náramkové hodinky s diamanty. Nakradli věci za 483 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ani potom si lump nedal pokoj. Pro změnu se zaměřil na posilovny. Koncem září se vloupa do fitcentra v obci Letohrad a ukradl doplňky stravy, sportovní oblečení, vzpěrací tyč, různá závaží a posilovací stroje, celkem za 93 tisíc korun.

Ve zlodějině pokračoval i začátkem října. Spolu s jednatřicetiletým kumpánem zaškodili v posilovně v Nymburku. Odtud odnesli 28 různě těžkých činek a pět pánských trekingových kol. Po jejich nájezdu zbyla škoda 82 tisíc korun.

A pak už spadla klec. Muž putuje do vazební věznice. „Jeden z jeho kumpánů si už odpykává trest za krádeže a druhý je stíhán na svobodě. Tito dva mohou být odsouzeni až na pět let,“ dodala Schindlová.