„Zlodějiny spáchal od října do začátku letošního dubna a způsobil přitom škodu za 350 tisíc korun. Za přečin krádeže a poškození cizí věci mu hrozí jeden až pět let pobytu ve vězeňské cele," dodala policistka. Muž je nyní vyšetřován na svobodě.

Kde všude řádil tenhle fantom obchodníků? Pokoušel se vloupat do prodejny Eurolidovka, Planeo-elektro, Time Out a HM studio hračky. To se mu ale nepodařilo a tak po něm zůstala jen škoda na dveřích.

Do Hervis sportu se muži podařilo vniknout a odnesl zboží za téměř 140 tisíc korun. Pak řádil v prodejně Baťa, kde sebral 11 párů pánské obuvi a rukavice, v Trisportu vzal 6000 korun z poklady, několik sportovních brýlí a čtyři dámské bundy. Na zimní bundy se zaměřil i v prodejně Outlet, kam vzal s sebou ještě o tři roky mladšího kumpána a sebrali tam deset kusů oblečení. V této prodejně byl sám o čtyři dny dříve, a i když se spustil alarm, stihl sebrat devět triček. Prodejnu Siva v Dlouhé ulici pak navštívil celkem třikrát – jednou se dovnitř nedostal a dvakrát odešel s pořádným lupem. V prvním případě to bylo pět kožených bund a podruhé s kumpánem vzali osm kožených bund. Celkem nakradli za 107 tisíc korun.