„Odcizili z něj notebook, digitální fotoaparát, tablet a firemní dokumentaci, vše v hodnotě 36 tisíc korun. Následně odjeli do kempu v u Orlické přehrady, kde vnikli do předstanu před karavanem a vzali ze stolu peněženku se čtyřmi tisíci korunami, platební kartou a s doklady,“ řekla mluvčí Monika Schindlová.

Cestou z kempu se je pokusila zastavit policejní hlídka, protože mladší z obou mužů, kteří řídil, nebyl připoutaný. „Řidič nejdříve téměř zastavil, náhle se však rozjel velmi vysokou rychlostí a začal ujíždět směrem na Klenovice. Pár metrů za touto obcí prudce zastavil v protisměru a dal se na útěk směrem do pole. Policisté ho pronásledovali, použili zákonné výzvy a také hrozbu namířenou střelnou zbraní, až poté si dotyčný lehl na zem,“ přiblížila průběh zatčení mluvčí příbramské policie.

Jak se následně ukázalo, byl mladší z mužů pod vlivem metamfetaminu a hlídka navíc zjistila, že dotyčný nevlastní řidičské oprávnění. „Jeho spolujezdec během jízdy odhodil tašku s kradenými věcmi do zahrady a další odcizené věci se pokusil uschovat v místě zastavení. Nyní oběma mužům za výše uvedené činy hrozí šest měsíců až tři roky pobytu za zdmi věznice,“ dodala Monika Schindlová.