Z kolny si vzal krumpáč, kterým vypáčil vstupní dveře. Poté si do batohu naskládal několik balení kávy, čajů a oplatek. Přibalil také voňavky, různé svítilny, léky, žvýkačky, ale i zubní kartáček či bramborový knedlík. Na verandu si připravil televizor, plynový vařič a sekeru. „Tyto věci si již kromě batohu nestihl vzít, protože byl vyrušen přijíždějícím vozidlem bezpečností agentury. Při útěku ještě část kradených věcí poztrácel. Pár minut po činu ho zadržela policejní hlídka z obvodního oddělení Milín," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že u muže policisté navíc našli kradenou platební kartu.
Kriminalisté mu už sdělili podezření z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku.

Jak se bránit podobným zlodějům radí policistka Monika Schindlová: „Zloději si vybírají především odlehlé a špatně zabezpečené objekty. Jejich pozornost upoutávají také chalupy, ke kterým se dá dobře zajet autem, aby se s lupem tolik nenadřeli. Pachatelé většinou vypáčí dveře nebo okna, ty také rozbíjejí. Jsou schopni najít i uschované klíče nebo si všimnout nedovřených oken. Kradou a odnáší vše, na co přijdou, většinou různé nářadí, jídlo, pití, jízdní kola, elektroniku apod."

V silách policie podle Schindlové určitě není chránit každé obydlí, i když provádí namátkové kontroly v rekreačních oblastech.
„Je vhodné ale připomenout, že každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil, například používáním bezpečnostních zámků, zodolněných dveří, mříží a uzamykatelných okenic. Pro vyšší standard ochrany je možno využít elektronické zabezpečení," připomíná policistka Monika Schindlová.

Pro případ vloupání je dobré pořídit si fotodokumentaci cenných věcí a poznamenat si výrobní čísla elektrických přístrojů. Cennější věci rozhodně nechce nechávat přes zimu v objektech. Důležité také je všímat si pohybu podezřelých osob a vozidel, takovou věc případně nahlásit na linku 158.