Hned tři dámská kola v hodnotě 28 tisíc korun ukradl neznámý pachatel ze sklepa domu v ulici Na Vyhlídce v Příbrami. Další vykradený sklep byl nahlášen v Rožmitále pod Třemšínem. Odsud si odnesl zloděj jízdní kolo za 6000 korun.

Horské kolo se pak ztratilo z chodby domu v Brodské ulici v Příbrami. „Majitel na něm měl i napevno přichycený cyklocomputer v hodnotě 130 tisíc korun. Nenechavec tam navíc ještě ukradl i dětskou elektrickou čtyřkolku za 10 tisíc korun," upřesnila mluvčí Schindlová.

Policie v souvislosti s těmito případy krádeží upozorňuje veřejnost na prevenci. Lidé by si měli rozmyslet, co mohou ve svém sklepě nechat uskladněné. Měli by také dbát na dobré zabezpečení, na kvalitní zámky.

„Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také se vyvarovat pouštění cizích lidí do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě," upozornila policejní mluvčí.