Ve středu si oba zlodějivyslechli obvinění. Dopustili se krádeže, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. Hrozí jim za to až dva roky vězení.

V druhé polovině dubna se měli vloupat do garáže v Příbrami a ukrást měděné věci v hodnotě 9000 korun. Ke konci měsíce se pokusili dostat do pečovatelského domu v Příbrami a do vozidla, to se jim ale nepodařilo. Ještě ten den vykradli jiné auto, které stálo ve Vojtěšské ulici. Z nákladového prostoru vzali čtyři prázdné pivní sudy a několik přepravek s pivem. Škoda byla odhadem 8000 korun. „Vnikli také do jedné příbramské firmy a odnesli si mobilní telefon, hodinky, kabelku a peníze. Způsobená škoda činila 4000 tisíce korun.

Následující den se ještě pustili do vykradení domu v Příbrami. Hodil se jim notebook, kamera, sluchátka a další věci, vše za 28 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Zloději na sobě nebyli „profesně“ závislí. „Starší z mužů se sám ještě pokusil vykrást garáž a také měl u sebe 15 gramů marihuany. Mladší z obviněných navíc ukradl se dvěma kumpány celkem 14 metrů měděných okapových svodů,“ doplnila Schindlová.